SOCIAL MEDIA POLICE marki Sledztwo.EU
ZASTOSOWANIE DLA BIZNESU
Jest odpowiedzią na coraz powszechniejsze budowanie poprzez korporacje, przedsiębiorstwa, organizacje i firmy reguły korzystania przez pracowników i kooperantów z mediów społecznościowych.
Budowanie korzystnego wizerunku, ograniczanie wypływu informacji o firmie, zapobieganie kryzysom, poprzez kontrolę zachowań pracowników, kooperantów, współpracowników jest celem stworzenia projektu SOCIAL MEDIA POLICE, w ramach Sledztwo.EU.
Kontrola i monitoring działań pracowników, współpracowników i kooperantów, odbywa się na zlecenie instytucji dbającej o swój wizerunek. Stosowane metody i ich audyt prowadzony przez naszych specjalistów pozwala na wykazanie, jeśli takowe istnieją, działań poprzez fora, serwisy społecznościowe, a nawet blogi i własne strony www, należące, kontrolowane, używane przez wskazane przez Zleceniodawców osoby. Sprawozdanie zawiera wyselekcjonowane, zgodnie z zamówieniem zagadnienia.
Problem braku dbałości przez pracowników sposobu korzystania z serwisów społecznościowych, staje się również w Polsce powszechne. Korzystając z pozornej bezkarności i mitycznej, dla internetu, anonimowości, pracownicy wprowadzają do sieci, niekorzystne treści, zdjęcia i filmy. Znane są przypadki budowy tajnych grup dyskusyjnych, umieszczanie niekorzystnych komentarzy lub wręcz zniesławianie pracodawców, bezpośrednio przełożonych, współpracowników i kooperantów.
Kontrola i wyeliminowanie takich zachowań jest podstawą tajnego wobec pracownika, a relacjonowanego zgodnie z zasadami poufności, wobec pracodawcy, autorskiego i niedostępnego w tym zakresie nigdzie indziej, projektu SOCIAL MEDIA POLICE.
Zewnętrzne linki opisujące problem – zachęcamy do lektury:
http://www.prw.pl/articles/view/32353/stracili-prace-przez-facebooka
http://studium-at-www.pl/2013/2013/05/26/pracownik-na-facebooku/
ZASTOSOWANIE W RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH
Zachowanie dobrego imienia stanowi jedno z praw, jakie posiada każdy człowiek. Budowa własnego wizerunku jest indywidualną sprawą każdego z nas. Jednak dbałość o prawdziwość danych znajdujących się w sieci, powinno być troską uczestników wszelkich portali społecznościowych, blogów, czatów, list dyskusyjnych, czy prywatnych stron www.
Poniżanie, zniesławianie, umieszczanie filmów i zdjęć, niekorzystne nieprawdziwe oceny i tzw. trolowanie, są dla wielu osób powodem niezamierzonego wstydu, wycofania, depresji oraz samobójstw. Takie ataki są nacechowane bezpodstawnym poczuciem bezkarności. Można je jednak skutecznie ścigać, a w konsekwencji eliminować ich dalsze powstawanie. SOCIAL MEDIA POLICE dla osób prywatnych, to autorskie działania realizowane przez Sledztwo.EU, skierowane do ofiar niewłaściwych internetowych zachowań.
Z powodu filmu w internecie, młody człowiek popełnił samobójstwo:
Więcej o trollowaniu, zewnętrzny link do artykułu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie